Változások az Országgyűlés összetételében
az alakuló ülés óta
2006-2010

 

1. Elhunyt

 

a) listás

  Képviselő Mandátum vége Helyére került képviselő Mandátum
kezdete
1 Szántó János (MSZP) 2008.06.03. Dr. Szabadkai Tamás (MSZP) 2008.09.15.
2 Tasnádi Péter (MSZP) 2009.01.27. Kőhegyi István (MSZP) 2009.03.02.
3 Dr. Aszódi Pál (Fidesz) 2009.02.27. Dr. Hoppál Péter (Fidesz) 2009.03.30.
4 Kuzma László (KDNP) 2010.01.20. Karvalics Ottó (KDNP) 2010.02.15.
5 Dr. Dragon Pál (MDF) 2010.04.17.  

 

b) egyéni választókerület

  Képviselő Mandátum vége Helyére került képviselő Mandátum
kezdete
1 Dr. Horváth Balázs (Fidesz) 2006.07.02. Dr. Horváth Zsolt (Fidesz) 2006.10.09.
2 Deák András (KDNP) 2007.10.20. Dr. Rétvári Bence (KDNP) 2008.02.25.
3 Paizs József (MSZP) 2010.01.24.  

 

2. Lemondott

 

a) listás

  Képviselő Mandátum vége Helyére került képviselő Mandátum
kezdete
1 Hunvald György (MSZP) 2006.09.30. Dr. Schiffer János (MSZP) 2006.10.24.
2 Dr. Vastagh Pál (MSZP) 2006.10.01. Teleki László (MSZP) 2006.10.30.
3 Dr. Demszky Gábor (SZDSZ) 2006.11.15. Geberle Erzsébet (SZDSZ) 2006.12.04.
4 Dr. Tóth Bertalan (MSZP) 2007.02.02. Tasnádi Péter (MSZP) 2007.02.12.
5 Dr. Bakonyi Tibor (MSZP) 2007.06.19. Dr. Havas Szófia (MSZP) 2007.09.10.
6 Dr. Kis Zoltán (SZDSZ) 2007.09.16. Velkey Gábor (SZDSZ) 2007.10.01.
7 Kispál Ferenc (Fidesz) 2007.10.12. Bodó Imre (Fidesz) 2007.11.19.
8 Dr. Pálinkás József (Fidesz) 2008.05.06. Arnóth Sándor (Fidesz) 2008.06.02.
9 Arnóth Sándor (Fidesz) 2008.09.29. Dr. Tiba István (Fidesz) 2008.10.13.
10 Dr. Boross Péter (MDF) 2009.01.31. Dr. Dragon Pál (MDF) 2009.03.02.
11 Szabados Ákos (MSZP) 2009.04.06. Velez Árpád (MSZP) 2009.04.14.
12 Dr. Deutsch-Für Tamás (Fidesz) 2009.07.13. Németh Szilárd István (Fidesz) 2009.09.14.
13 Dr. Fodor Gábor (SZDSZ) 2009.09.13. Ikvai-Szabó Imre (SZDSZ) 2009.09.28.

 

b) egyéni választókerület

  Képviselő Mandátum vége Helyére került képviselő Mandátum
kezdete
1 Dr. Gegesy Ferenc (SZDSZ) 2008.09.14. Dr. Bácskai János (Fidesz) 2009.02.16.
2 Dr. Áder János (Fidesz) 2009.07.13. Gyopáros Alpár Ádám (Fidesz) 2009.11.30.
3 Lengyel Zoltán (Fidesz) 2009.11.26.  

 

3. Elvesztette választójogát

 

a) listás

 

 

b) egyéni választókerület

  Képviselő Mandátum vége Helyére került képviselő Mandátum
kezdete
1 Dr. Toller László (MSZP) 2009.02.12.  

 

4. Összeférhetetlenség

 

a) listás

 

 

b) egyéni választókerület

 

 



Készült: 2010.06.05.02:07